fbpx

KOŃ I ŻYRAFA W LEASINGU ?

Słysząc hasło leasing pierwszym skojarzeniem które nasuwa się większości przedsiębiorców jest słowo samochód. Jednakże ilość rzeczy które możemy nabyć w ramach tej formy finansowania nie ogranicza się jedynie do samochodów osobowych, dostawczych i maszyn przemysłowych. 

Paleta sprzętów i urządzeń, które można sfinansować w ramach leasingu jest bardzo szeroka a jej zakres cały czas rośnie. Można wręcz powiedzieć, że ograniczenia wynikają jedynie ze stopnia kreatywności przedsiębiorców. Biorąc pod uwagę rozwój rynku finansowego leasingodawcy są skłonni spełniać niemalże każdą zachciankę przedsiębiorcy.

Zatem co możemy sfinansować i jakie są najbardziej nietypowe przedmioty nabyte w ramach leasingu ?

 • Kosz na śmieci.

Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to nieco absurdalne i od samochodu znacznie się różni to jest to przedmiot, który jest nieodzownym elementem praktycznie każdej działalności gospodarczej.  Mowa tutaj zarówno o małogabarytowych koszach na śmieci jak i wielkich kontenerach. Warto zatem przed zakupem tego typu pojemników pomyśleć czy nie warto skorzystać z leasingu.

 • Rura do tańca- to nie żart. 

Przedmiot tez został zakupiony w ramach  większej inwestycji, w której finansowano wyposażenie hotelowego SPA. Jest to doskonały przykład na to, iż każdy przedsiębiorca może skorzystać z tego typu finansowania w celu rozwoju swojego biznesu.

 • Oprogramowanie komputerowe.

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę w ramach leasingu można finansować nie tylkorzeczy ruchome lecz także przedmioty niematerialne takie jak właśnie wyżej wskazane oprogramowanie komputerowe. Jest to ciekawa opcja dla przedsiębiorstw z branży IT jak również dla firm, których wykonywanie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością zakupu drogiego oprogramowania komputerowego

 • Leasing konia wyścigowego.

Oczywiście ale nie w Polsce, w krajach anglosaskich a nawet w Niemczech istnieje możliwość sfinansowania konia wyścigowego jednakże taka procedura jest dość skomplikowana i na polskim rynku jeszcze nie dostępne, ale kto wie czy za kilka lat nie będzie takiej możliwości.

 • Dmuchana żyrafa.

Po co komu jest potrzebna dmuchana żyrafa?  Jak najbardziej jest możliwe sfinansowanie takiego przedmiotu, jednakże najczęściej odbywa się to w ramach większych projektów, obejmujących finansowanie placów zabaw dla dzieci. Jest to kolejny przykład, że każda branża w tym rozrywkowa może starać się rozwijać swój biznes bez inwestowania jednorazowo dużej gotówki, rozkładając ten proces w czasie.

 • Łyżka albo widelec.

  Czemu nie, wielu przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną lub hotel korzysta z finansowania wyposażenia swoich lokali w ramach leasingu. Możliwe, że czytając ten artykuł nie zdajesz sobie sprawy, że już niejednokrotnie trzymałeś w ręku widelec będący przedmiotem leasingu a właściciel zastanawiał się czy aby za mocno go nie przygryzasz.

 • Karetka, piaskarka, wóz strażacki.

Nie tylko zwykłe pojazdy użytkowe mogą być finansowane przez leasingodawców. Z uwagi na wzrastającą świadomość przedsiębiorców coraz większa liczba z nich korzysta z finansowania pojazdów specjalistycznych. Cena takich pojazdów jest bardzo wysoka, więc skorzystanie z leasingu w takim przypadku niesie ze sobą wymierne korzyści.

Powyższe przedmioty są jedynie nielicznymi przykładami rzeczy, które można finansować w ramach leasingu. Pomimo, że leasingodawcy nadal najchętniej finansują samochody i standardowe urządzenia to jako przedsiębiorca chcący rozwijać swoją działalność warto śledzić ich oferty. Bardzo szybko może się okazać, że sprzęt, który chcemy zakupić do naszego przedsiębiorstwa jest dostępny w leasingu a procedury wcale nie są takie straszne.

Zaciekawił cię tekst ? – Porównaj oferty przez naszą stronę i porozmawiaj z Autorem Artykułu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Adrian Luty

Adrian Luty

Specjalista ds. Leasingu PorownywarkaLeasingowa.pl
adrian.luty@porownywarka-leasingowa.pl

Pierwsza Polska Porównywarka Leasingowa made by Grupa Auto Finanse Sp. Z O.O. NIP:9542754941  KRS0000556146 40-635Katowice ul. Jankego 54

ZAGADNIENIA

 • Operacyjny
 • Finansowy
 • Pożyczka Leasingowa
 • Sprawdź Zdolność Kredytową
 • Wniosek Leasingowy

KONTAK

Infolinia Ogólnopolska: 327937301 

Close Menu

PARAMETRY KALKULACJI

Wszystko OK

Firmy LEASINGOWE - przygotowują odpowiedź na twoje ZAPYTANIE

Maksymalny czas w jakim otrzymasz odpowiedź to 3 godziny.* Czas liczony w dni robocze od 8:00 – 18:00. 

Kalkulację otrzymasz na maila bezpośrednio z portalu PorownywarkaLeasingowa.pl