Jak działa leasing konsumencki?

Leasing konsumencki to forma finansowania dla osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej. Podobnie jak w zwykłym leasingu, leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawo do użytkowania rzeczy (np. samochodu) za spłatę rat, bez obowiązku wykupu. Leasing łączy w sobie cechy kredytu jednak jego uzyskanie jest znacznie prostsze i tańsze.

Auto w leasingu kiedy nie masz firmy.

W leasingu konsumenckim możesz sfinansować nowy samochód. Ta forma finansowania jest znacznie szybsza do uzyskania niż np. kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy. Na tym jednak korzyści się nie kończą ponieważ odmiana dla konsumenta ma wszystkie zalety tradycyjnego leasingu dla firm.

Leasing konsumencki – wybrane zalety oferty:

  1. Możliwość zakupu samochodu z rabatami dostępnymi do tej pory wyłącznie dla firm. Taki samochód możesz kupić kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy taniej!
  2. Decyzję uzyskasz bez szczegółowego badania zdolności kredytowej. Szybka procedura, która nie potrwa dłużej niż jeden dzień.
  3. Otrzymasz możliwość zwrotu samochodu do leasingu, nawet z opcją odkupu auta przez leasing w każdym momencie trwania umowy. Taki zapis będzie w umowie leasingu.
  4. Dzięki wysokiej wartości końcowej (po 3 latach nawet 50%) uzyskasz niską ratę, która pozwoli ci na sfinansowanie droższego samochodu. Co więcej nie musisz spłacić całego samochodu, ponieważ masz gwarancję zwrotu.
  5. Po spłacie lub zakończeniu umowy, będziesz mógł od razu skorzystać z nowego finansowania na inny samochód.
  6. Ubezpieczenie możesz rozłożyć w ratach leasingu.
  7. Do samochodu otrzymasz GPS, dzięki czemu ubezpieczenie będzie tańsze, a ty będziesz posiadał pełny monitoring pojazdu.


To tylko nieliczne zalety leasingu konsumenckiego.

Dostępność leasingu konsumenckiego na rynku.

Ta forma finansowania funkcjonuje w polskim prawie od 2011 roku, kiedy to za sprawą tzw. I ustawy deregulacyjnej, wprowadzono możliwość korzystania z leasingu dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Wcześniej opcja ta była dostępna tylko dla firm od 2001 roku. Przez wiele lat firmy leasingowe traktowały produkt bardzo niechętnie – jednak w 2022 roku wszystko się zmieniło. Na rynku pojawiła się oferta która zrównuje transakcje dla konsumentów i firm.

Drogie kredyty i utrudniony dostęp do tej formy finansowania, zdecydowanie pomógł w rozwoju leasingu konsumenckiego. Wszystko wskazuje na to że rok 2023 przyniesie jeszcze lepsze statystyki. Tylko w Grudniu na stronie PorownywarkaLeasingowa.pl i Finatu.pl przeprowadzono prawie 487 kalkulacji dla konsumentów, podczas gdy w 2020 (okres analogiczny) było ich tylko 11.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym jak wybrać najlepszą ofertę – sprawdź nasz artykuł „Jak wybrać najlepszą ofertę leasingu” – sytuacja przy leasingu konsumenckim jest analogiczna jak w leasingu dla firm.

ZAMÓW KONTAKT

Chcesz porozmawiać ze specjalistą ds. leasingu ? Zostaw kontakt do siebie, a oddzwonimy! Pracujemy codziennie od Poniedziałku do Piątku od 9:00 do 17:00 Dla nas nie ma trudnych pytań. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś na temat procedury, podatków, optymalizacji oferty ? Jesteśmy dla ciebie.

Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny i mailowy z przedstawicielem PorownywarkaLeasingowa.pl Zgoda jest bezterminowa i możesz ją wycofać w każdym momencie wysyłając wiadomość na adres biuro@porownywarka-leasingowa.pl w treści wycofując zgodę z podaniem danych jakich dotyczy tj. adres e-mail i numer telefonu.