fbpx
KRYZYS-6
Piotr Stebel

Piotr Stebel

Dyrektor Zarządzający
/PorownywarkaLeasingowa.pl/

Leasing operacyjny czy najem długoterminowy - co jest korzystniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy?

Każdy przedsiębiorca, który zastanawia się nad tym, jak rozplanować pewne inwestycje   w swojej firmie musi zawsze dokładnie przeanalizować plusy i minusy różnych rozwiązań. Dzięki temu racjonalnie podejmie właściwą decyzję. Odnosi się to również do zadecydowania, czy wybrać leasing operacyjny, czy może wynajem długoterminowy samochodu firmowego.   

Jak sfinansować nowy pojazd?


               Takie pytanie może sobie zadawać wielu przedsiębiorców. Leasing, jak i najem długoterminowy mają swoją specyficzną charakterystykę i wynikające z tego odrębne plusy. Każdy musi samodzielnie zadecydować, co okaże się dla niego najlepsze. Otóż, leasing to dobra opcja dla osób, które chcą po zakończeniu umowy leasingowej nabyć samochód za niewielkie pieniądze. To pozwala im również na większą swobodę w codziennym korzystaniu z samochodu. Nie ma tutaj bowiem narzuconego odgórnie limitu kilometrów.   Wymagana opłata wstępna pozwala też na dostępność leasingu w uproszczeniu, nie ma tutaj kosztów dodatkowych. Po zsumowaniu kosztów ogólnych oraz wysokości rat okazuje się,   że leasing operacyjny jest tańszy od wynajmu długoterminowego.   

            Wynajem długoterminowy polecany jest głównie osobom ceniącym wygodę i mogącym pozwolić sobie na większe koszty. Stała, ustalona z góry miesięczna rata pozwala pokrywać wszystkie koszty powiązane z eksploatacją pojazdu, poza paliwem. Nie ma także potrzeby znalezienia nabywcy, w wypadku chęci pozbycia się samochodu po ukończonym kontrakcie. To duże udogodnienie dla niektórych kierowców. 

 

W Ofercie ponad 1500 samochodów dostępnych od ręki

Leasing a wynajem długoterminowy – porównanie

                   Oczywiście, to co jest korzystne dla jednych, dla drugich wcale nie musi być atrakcyjne.   W uproszczeniu: leasing operacyjny pozwala na wykupienie samochodu po zakończonej umowie. Jeśli zaś chodzi o wynajem długoterminowy, to zazwyczaj samochód po upłynięciu terminu umowy nie jest kupowany przez przedsiębiorcę, lecz zwracany do finansującego. Kolejna różnica polega na tym, że decydując się na leasing przedsiębiorca spłaca z każdą kolejną ratą wartość samochodu powiększoną o marżę dla finansującego. 

                    

                        W trakcie wynajmu, poza marżą przedsiębiorca płaci wyłącznie za użytkowanie samochodu, nie spłacając równocześnie jego wartości. Rata miesięczna jest wobec tego niższa od raty leasingu.   Czas trwania umowy podczas wynajmu długoterminowego wynosi zwykle od 2 do 4 lat. Natomiast, w przypadku leasingu umowy mogą trwać nawet do 7 lat. Kolejna różnica polega na tym, że decydując się na wynajem długoterminowy można spodziewać się usług dodatkowych, takich jak wymiana opon, czy serwis. W leasingu nie ma takiej możliwości. Należy wobec tego zwrócić uwagę na tę różnicę, jak i na ostateczne koszty finansowania,   aby móc podjąć decyzję, co będzie najkorzystniejsze dla naszej firmy. 

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

NASZE NAJNOWSZE ARTYKUŁY na BLOGU

Pierwsza Polska Porównywarka Leasingowa made by Grupa Auto Finanse Sp. Z O.O. NIP:9542754941  KRS0000556146 40-615 Katowice ul. Jankego 11

KONTAKT

ADRES DO KORESPONDENCJI

PorownywarkaLeasingowa| 40-615 KATOWICE
UL. GEN. ZYGMUNTA WALTERA JANKEGO 11

All Rights Reserved POROWNYWARKALEASINGOWA © 2020

PARAMETRY KALKULACJI

Wszystko OK

Firmy LEASINGOWE - przygotowują odpowiedź na twoje ZAPYTANIE

Maksymalny czas w jakim otrzymasz odpowiedź to 3 godziny.* Czas liczony w dni robocze od 8:00 – 18:00. 

Kalkulację otrzymasz na maila bezpośrednio z portalu PorownywarkaLeasingowa.pl