fbpx
KRYZYS-4
Piotr Stebel

Piotr Stebel

Dyrektor Zarządzający
/PorownywarkaLeasingowa.pl/

LEASING odpowiedź na czas KRYZYSU

Coraz więcej słyszymy o nadchodzącym spowolnieniu gospodarczym. Wielu przedsiębiorców nie przygotowało się na to co przed nami. Wykorzystując koniunkturę chętnie korzystali z zalet i prostoty w otrzymaniu leasingu, kupując nie tylko przedmioty niezbędne i wpływające na zwiększenie przychodów w firmie, ale też drogie samochody będące często realizacją marzeń. Aby skorzystać z leasingu wystarczyło oświadczyć przychód i prowadzić działalność gospodarczą. To wszystko, aby stać się użytkownikiem samochodu za 100 czy nawet 200 tyś zł.

Obecna sytuacja spadła na wielu przedsiębiorców, jak przysłowiowy „grom z jednego nieba”. Branże takie jak – salony kosmetyczne, restauracje, punkty usługowe, biura podróży z dnia na dzień zostały zmuszone do zaprzestania prowadzenia swoich działalności, a inne branże mocno odczuwają spadki.

Niestety zobowiązania takie jak Czynsz, Media, Pensje czy właśnie Leasing zostały. To prawdziwe indywidualne tragedie dla przedsiębiorców, którzy bardzo często zaczynają kalkulować czy jedynym wyjściem nie jest bankructwo.

KOŁO RATUNKOWE


Wydaje się że nasz Rząd wie doskonale jak wiele kosztuje utracone każde miejsce pracy, dlatego wprowadzono różne rozwiązania pomocowe pod postacią tzw. Tarczy antykryzysowej. To narzędzie reguluje głównie kwestie zobowiązań w stosunku do ZUS, US i Pracowniczych jednak trudno znaleźć tutaj rozwiązania systemowe dotyczące ogólnej pomocy dla przedsiębiorców w stosunku do Banków czy Firm Leasingowych. 

Okazuje się jednak że banki i firmy leasingowe doskonale pamiętają koszty jakie poniosły w czasie poprzedniego kryzysu w 2010r. wprowadzając bardzo szybko, swoje pakiety pomocy dla przedsiębiorców. Obecnie w kwestii leasingu wszystkie firmy z oferty porownywarkaleasingowa.pl posiadają programy w ramach których, można obniżyć czy nawet zawiesić raty leasingowe na określony czas.

 

W Ofercie ponad 1500 samochodów dostępnych od ręki

JAK ZAWIESIĆ PŁACENIE RAT LEASINGU ?

Aby skorzystać z zawieszenia, czy obniżenia rat leasingu wystarczy złożyć prosty wniosek. Co ważne pomoc obejmuje wszystkich bez względu na skalę jaką zostali dotknięci poszczególni przedsiębiorcy, czy branżę w jakiej działają. Za taki wniosek nie jest również pobierana opłata – jedyny warunek to brak zobowiązań przeterminowanych względem firmy leasingowej na czas złożenia wniosku.

Warto pamiętać jednak, że jest to zawieszenie spłaty, a nie umorzenie rat. Prędzej czy później będzie trzeba spłacić kapitał, dlatego nie wszyscy klienci składają takie wnioski. 

Ilośc wniosków jakie wpłynęła do firm leasingowych jest tak duża, że niektóre firmy przesunęły siły z do tej pory dedykowanych do sprzedaży, na działania BackOffice. 

NOWE UMOWY LEASINGOWE/PROCEDURY

Pomimo trudnej sytuacji na rynku i ogromnej skali pomocy o jaką zwracają się przedsiębiorcy do firm leasingowych, te nie zmieniły procedur. Dalej można otrzymać finansowanie w tzw. Procedurze uproszczonej.

W ramach porownywarakaleasingowa.pl każdego dnia wpływa między 50 – 100 nowych zapytań od klientów zainteresowanych nowymi umowami leasingowymi.

Czas kryzysu to zawsze czas okazji – szczególnie na rynku używanych pojazdów – oraz specjalnych rabatów w sektorze dealerów i dostawców nowych przedmiotów.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Pierwsza Polska Porównywarka Leasingowa made by Grupa Auto Finanse Sp. Z O.O. NIP:9542754941  KRS0000556146 40-615 Katowice ul. Jankego 11

KONTAKT

ADRES DO KORESPONDENCJI

PorownywarkaLeasingowa| 40-615 KATOWICE
UL. GEN. ZYGMUNTA WALTERA JANKEGO 11

All Rights Reserved POROWNYWARKALEASINGOWA © 2020

PARAMETRY KALKULACJI

Wszystko OK

Firmy LEASINGOWE - przygotowują odpowiedź na twoje ZAPYTANIE

Maksymalny czas w jakim otrzymasz odpowiedź to 3 godziny.* Czas liczony w dni robocze od 8:00 – 18:00. 

Kalkulację otrzymasz na maila bezpośrednio z portalu PorownywarkaLeasingowa.pl