fbpx

LEASING DLA NOWEJ DZIAŁALNOŚCI

Planujesz otworzyć działalność ? – Zaskocz sąsiada od pierwszego dnia jej prowadzenia 

Czym tak naprawdę jest startup? Definicji jest wiele, dla jednych to przedsiębiorstwo w początkowej fazie rozwoju, dla innych jest to mała firma związana z branżą nowych technologii. Najbardziej rozpowszechnioną definicję stworzył Steve Blank – autor „Podręcznika budowy startupu”, według niego startup to tymczasowa organizacja, która poszukuje rentownego, skalowalnego i powtarzalnego modelu biznesowego. Eric Ries, inny popularny wśród początkujących przedsiębiorców autor i przedsiębiorca, w swojej książce „Lean Startup”, twierdzi że startup to organizacja, która tworzy produkty i usługi w warunkach skrajnej niepewności.

STARTUP w LEasingu to Definicja Firmy:

…która właśnie została zarejestrowana i nie ma jeszcze 6 m-cy.

Leaisng dla nowych firm

Czy Start-up może mieć problem z wzięciem auta w leasing? 

– Nic bardziej mylnego.

Trzy miesiące prowadzenia działalności gospodarczej zwykle wystarczają, by niewielka firma mogła na standardowych warunkach wziąć auto w leasing (nawet bez wpłaty własnej) . Jednak przedsiębiorcy działający krócej także mają szanse na podpisanie umowy, pod warunkiem, że zapewnią wyższy wkład własny (od 10%) lub poręczyciela w postaci innej firmy.

Wśród przewag leasingu nad kredytem wymienia się większą dostępność tego sposobu finansowania dla firm z niewielkim stażem rynkowym lub dopiero rozpoczynających działalność. Jest to możliwe, ponieważ oddany w użytkowanie przedmiot (np. pojazd) przez cały okres obowiązywania umowy pozostaje własnością firmy leasingowej i dzięki temu dość dobrze zabezpiecza jej prawa. Natomiast bank udzielający kredytu samochodowego jest jedynie współwłaścicielem auta, dlatego jest mniej skłonny udzielić finansowania firmie, która dopiero rozpoczyna działalność. Dla wielu początkujących przedsiębiorców leasing będzie więc jedynym dostępnym sposobem finansowania. 

Nowe firmy, tzw. startup’y zawsze potrzebują finansowania. Wbrew obiegowym opiniom, mimo, że nowa firma nie ma jeszcze żadnych wyników finansowych i często nie może pochwalić się dochodami, uzyskanie finansowania jest możliwe. Odpowiedzią na takie potrzeby jest leasing dla nowych firm.

Leasing jest najczęściej wybieraną formą finansowania przez nowe firmy. Aż 71% nowych firm i startupów  korzysta właśnie z leasingu. Dlaczego? Ponieważ leasing, nie dość, że jest bardzo łatwy w uzyskaniu (nawet on-line, bez wychodzenia z domu), to w dodatku się opłaca – jego koszt można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu – wpłatę początkową, jak i każdą miesięczną ratę. Również podatek VAT jest naliczany osobno do każdej raty, dzięki czemu nie płaci się go od razu.

Leasing również świetnie sprawdza się w firmach – które stać na kupno nowego samochodu, lub maszyn. Płacąc ratę leasingu – kapitał można zainwestować w inny sposób.

Zaciekawił cię tekst ? – Porównaj oferty przez naszą stronę i porozmawiaj z Autorem Artykułu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Agnieszka Lis

Agnieszka Lis

Specjalista ds. Leasingu portalu PorownywarkaLeaisngowa.pl

Pierwsza Polska Porównywarka Leasingowa made by Grupa Auto Finanse Sp. Z O.O. NIP:9542754941  KRS0000556146 40-635Katowice ul. Jankego 54

ZAGADNIENIA

  • Operacyjny
  • Finansowy
  • Pożyczka Leasingowa
  • Sprawdź Zdolność Kredytową
  • Wniosek Leasingowy

KONTAK

Infolinia Ogólnopolska: 327937301 

PARAMETRY KALKULACJI

Wszystko OK

Firmy LEASINGOWE - przygotowują odpowiedź na twoje ZAPYTANIE

Maksymalny czas w jakim otrzymasz odpowiedź to 3 godziny.* Czas liczony w dni robocze od 8:00 – 18:00. 

Kalkulację otrzymasz na maila bezpośrednio z portalu PorownywarkaLeasingowa.pl