Leasing „Mój elektryk” – korzystaj z dopłat do aut elektrycznych

Program leasing ” Mój elektryk” to inicjatywa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), mająca na celu wspieranie ekologicznych rozwiązań transportowych. Oferuje dopłaty do leasingu samochodów elektrycznych dla osób fizycznych, przedsiębiorstw oraz samorządów, ułatwiając tym samym dostęp do ekologicznych środków transportu.

Budżet programu i okres realizacji

Budżet programu „Mój elektryk” na lata 2021-2026 wynosi 500 mln zł, z czego 400 mln zł przeznaczono na dopłaty do leasingu aut elektrycznych. Program ma na celu zwiększenie liczby samochodów elektrycznych w Polsce oraz wspieranie rozwoju infrastruktury ładowania i produkcji na potrzeby rynku samochodów zeroemisyjnych.

Warunki otrzymania dopłat do leasingu

Aby skorzystać z dopłat do leasingu w ramach programu „Mój elektryk”, należy spełnić następujące warunki:

  1. Leasingowany pojazd musi być fabrycznie nowy i należeć do kategorii zeroemisyjnych (elektrycznych lub wodorowych).
  2. Cena pojazdu nie może przekraczać limitów określonych w programie. W przypadku samochodów osobowych maksymalna kwota dotacji może wynieść 18 750 zł lub 27 000 zł. Ponadto, aby w ramach programu „Mój Elektryk” móc ubiegać się o otrzymanie dofinansowania, maksymalna wartość samochodu osobowego wynosi 225 000 zł netto.
  3. Wnioskodawca musi złożyć wniosek o dofinansowanie leasingu pojazdów kategorii M1, N1, L1e-L7e u wybranej firmy leasingowej. Korzystając z usług PorownywarkaLeasingowa.pl wszystkimi formalnościami zajmuje się doradca leasingowy.

Warto zaznaczyć, że wysokość i intensywność wsparcia są uzależnione od rodzaju pojazdu oraz deklarowanego przebiegu. Więcej informacji na temat programu „Mój elektryk” oraz szczegółowych warunków otrzymania dopłat można znaleźć na stronie internetowej NFOŚiGW

Wzrost liczby samochodów elektrycznych w leasingu

Program „Mój elektryk” przyczynia się również do wzrostu liczby samochodów elektrycznych w leasingu. Dzięki dopłatom do leasingu aut elektrycznych, oferta leasingowa dla osób fizycznych, przedsiębiorstw i samorządów staje się coraz bardziej atrakcyjna, co z kolei sprawia, że więcej osób decyduje się na leasing samochodów zeroemisyjnych.

Dopłaty do leasingu samochodów elektrycznych wpływają na zwiększenie popytu na takie pojazdy, co z kolei zachęca firmy leasingowe do poszerzenia swojej oferty o bardziej ekologiczne modele aut. W efekcie, liczba samochodów elektrycznych w leasingu rośnie, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla rozwoju rynku samochodów zeroemisyjnych w Polsce.

Rozwój infrastruktury ładowania i produkcji

Wprowadzenie programu „Mój elektryk” ma również pozytywny wpływ na rozwój infrastruktury ładowania i produkcji na potrzeby rynku samochodów zeroemisyjnych. Wzrost liczby pojazdów elektrycznych w Polsce stymuluje inwestycje w rozbudowę sieci stacji ładowania, co z kolei ułatwia korzystanie z aut elektrycznych przez ich użytkowników. Ponadto, program przyczynia się do rozwoju polskiego przemysłu motoryzacyjnego, promując produkcję i inwestycje w technologie związane z pojazdami elektrycznymi. W efekcie, program „Mój elektryk” wspiera transformację polskiego rynku motoryzacyjnego w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań.

Programu Mój Elektryk Leasing – coraz bardziej popularny wśród przedsiębiorców.

Przyszłość leasingu na samochody elektryczne w Polsce

Przyszłość leasingu na samochody elektryczne w Polsce wydaje się być bardzo obiecująca. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną społeczeństwa, coraz więcej osób decyduje się na wybór pojazdów zeroemisyjnych. Leasing ” mój elektyk ” samochodów elektrycznych staje się coraz bardziej popularny, a rozwijające się regulacje prawne oraz dopłaty do leasingu, takie jak w programie „Mój elektryk”, dodatkowo wspierają ten trend.

W przyszłości można spodziewać się dalszego wzrostu liczby samochodów elektrycznych w leasingu, co będzie wynikiem ciągłego rozwoju infrastruktury ładowania, udoskonalania technologii związanych z pojazdami elektrycznymi oraz przystępnych cen. Ponadto, ewentualne zmiany w prawie i dalsze wsparcie ze strony rządu mogą przyczynić się do jeszcze większej popularności leasingu samochodów elektrycznych w Polsce.

W rezultacie, przyszłość leasingu na samochody elektryczne w Polsce wydaje się być jasna, z coraz większym zainteresowaniem ze strony konsumentów oraz dynamicznym rozwojem rynku samochodów zeroemisyjnych.

ZAMÓW KONTAKT

Chcesz porozmawiać ze specjalistą ds. leasingu ? Zostaw kontakt do siebie, a oddzwonimy! Pracujemy codziennie od Poniedziałku do Piątku od 9:00 do 17:00 Dla nas nie ma trudnych pytań. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś na temat procedury, podatków, optymalizacji oferty ? Jesteśmy dla ciebie.

Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny i mailowy z przedstawicielem PorownywarkaLeasingowa.pl Zgoda jest bezterminowa i możesz ją wycofać w każdym momencie wysyłając wiadomość na adres biuro@porownywarka-leasingowa.pl w treści wycofując zgodę z podaniem danych jakich dotyczy tj. adres e-mail i numer telefonu.