Jak wybrać najlepszą ofertę leasingu

Leasing to coraz popularniejszy sposób finansowania zakupu środków trwałych, takich jak samochody, maszyny czy urządzenia. Warto jednak pamiętać, że nie każda oferta leasingu jest równie korzystna. Jak wybrać najlepszą ofertę leasingu i odpowiedniego leasingodawcę dla naszej firmy? Przeczytaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak uniknąć pułapek i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie dla swojego biznesu.

Cztery kroki, do wyboru najlepszej oferty leasingu.

Aby wybrać najlepszą ofertę leasingu i odpowiedniego leasingodawcę dla firmy, należy przeprowadzić następujące kroki:

  1. Określ swoje potrzeby i oczekiwania. Zastanów się, jaki rodzaj leasingu będzie najlepszy dla twojej firmy, oraz jakie warunki są dla ciebie najważniejsze. (wpłata, okres leasingu, wykup, niska rata czy możliwość zwrotu auta do leasingu w każdym momencie)
  2. Przeanalizuj rynkowe warunki cenowe leasingu. Porównaj oferty różnych leasingodawców, zwracając uwagę na takie czynniki, jak wysokość rat miesięcznych, okres trwania umowy, tabela opłat i prowizji, czy w ofercie jest obowiązkowe ubezpieczenie lub dodatkowe, czy musisz kupić ubezpieczenie za pomocą leasingu, czy możesz negocjować samodzielnie.
  3. Sprawdź realny koszt leasingu: Koszt leasingu to nie zawsze suma opłat na końcu oferty. Sprawdź czy nie ma dodatkowych opłat za obsługę umowy (często opłata miesięczna), czy składka GAP nie jest wyższa niż na rynku. (sprawdź składkę na https://gap24.pl ), jakie są opłaty w tabeli opłat i prowizji (na rynku można znaleźć firmę gdzie nie ma tabeli opłat i prowizji, a wszystko jest w ramach ryczałtu)
  4. Sprawdź opinie o leasingodawcy.Przed podpisaniem umowy leasingu warto sprawdzić renomę leasingodawcy, aby mieć pewność, że jest to rzetelna i godna zaufania firma. Możesz to zrobić, pytając innych przedsiębiorców o ich doświadczenia z daną firmą lub przeglądając opinie o niej w internecie.


*czasami warto sprawdzić koszty ewentualnych kar za opóźnienie w płatności – mogą sięgać nawet 1-2% wartości pozostałej do spłaty na umowie

Co wybrać – Leasing finansowy czy leasing operacyjny?

Jeśli zdecydujesz się na leasing finansowy, pamiętaj, że leasingowany przedmiot stanie się składnikiem twojego majątku. Będziesz odpowiedzialny za dokonywanie odpisów amortyzacyjnych i wraz z odsetkami będą twoim kosztem. Po spłaceniu ostatniej raty leasingu, automatycznie staniesz się właścicielem leasingowanego przedmiotu, np. samochodu czy maszyny.

Pamiętaj że w leasingu finansowym, VAT jest zawsze płatny z góry przez leasingobiorcę. Wartość płaconego VAT-u jest równa wartości netto leasingowanego przedmiotu, pomniejszona o wartość wkładu własnego (jeśli taki jest wymagany).

Leasing operacyjny to forma leasingu, która stanowi ok. 90% wszystkich umów leasingowych w Polsce. Po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego, masz możliwość, ale nie konieczność, wykupienia leasingowanego przedmiotu. Drugą opcją jest zwrócenie przedmiotu leasingu do leasingodawcy i wzięcie w leasing nowego samochodu, sprzętu czy urządzenia. Pamiętaj, że leasing operacyjny to nie tylko samochody – możesz też wziąć w leasing inne przedmioty, które będą służyć do prowadzenia działalności gospodarczej.

ZAMÓW KONTAKT

Chcesz porozmawiać ze specjalistą ds. leasingu ? Zostaw kontakt do siebie, a oddzwonimy! Pracujemy codziennie od Poniedziałku do Piątku od 9:00 do 17:00 Dla nas nie ma trudnych pytań. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś na temat procedury, podatków, optymalizacji oferty ? Jesteśmy dla ciebie.

Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny i mailowy z przedstawicielem PorownywarkaLeasingowa.pl Zgoda jest bezterminowa i możesz ją wycofać w każdym momencie wysyłając wiadomość na adres biuro@porownywarka-leasingowa.pl w treści wycofując zgodę z podaniem danych jakich dotyczy tj. adres e-mail i numer telefonu.